Innowacyjne produkty w produkcji samochodów

alfapanel-plytawarstwowa.com/pl/c/PLYTA-WARSTWOWA-AGRO/213 Michor producent folii pet

Na rynku motoryzacyjnym pojawia się szereg innowacyjnych produktów, wykorzystywanych przy produkcji najnowszych modeli samochodów. Głównym założeniem firm zajmujących się tym segmentem rynku, jest projektowanie funkcjonalności w taki sposób, aby zapewnić kierującym pojazdami łączność i bezpieczeństwo, przy jednoczesnej ochronie środowiska naturalnego. Nowoczesnymi produktami wytwarzanymi z myślą o wykorzystaniu ich w samochodach są systemy ESR.

Innowacyjne radary skanujące pozwalają na korzystanie z tempomatu z jednoczesnym systemem ostrzegania o możliwej kolizji. Innym przykładem innowacyjnego rozwiązania w produkcji samochodów są złącza SRS wykorzystywane przy poduszkach powietrznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii złączy, mogą się one aktywować nawet w krytycznych momentach.

W ramach ochrony środowiska stosuje się nowoczesne systemy bezpośredniego wtrysku paliwa GDi. Dzięki zastosowaniu tej technologii w samochodach, możliwe jest znaczące obniżenie poziomu emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz zmniejszenie hałasu generowanego przez silniki samochodowe. Zastosowanie tej technologii jest korzystne nie tylko dla środowiska i użytkownika samochodu, ale również przestrzeni miejskiej.