Karta podatkowa

Paweł Wróblewski LL.M. adwokat gorzów wlkp ul. Słowiańska 57 www.festiwalnastroje.pl Dobry adwokat wrocław Agnieszka Moszczyńska

Karta podatkowa to metoda, która jest wykorzystywana w określaniu oraz pobieraniu podatków. Jest to metoda bardzo uproszczona, gdyż nie ma w niej konieczności ustalania konkretnych podstaw podatkowych (np. wielkości dochodu), a uwzględnia się natomiast typ wykonywanej działalności zarobkowej.

Z karty podatkowej mogą skorzystać m. in. osoby fizyczne, które prowadzą działalność gospodarczą a także spółki cywilne osób fizycznych, jeżeli prowadzona przez nie działalność opiera się świadczenie usług dla ludzi.

Aby korzystać z karty podatkowej należy wykonać kilka kroków. Na samym początku konieczne jest złożenie wniosku o kartę podatkową. We wniosku trzeba zgłosić fakt prowadzenia działalności.

Aby korzystać z karty podatkowej nie można równolegle prowadzić żadnej innej działalności gospodarczej. Ważne jest aby pamiętać o tym, że także małżonek podatnika nie może prowadzić takowej działalności. Działalność prowadzona przez podatnika musi być natomiast prowadzona na terenie Polski.