Krajowy przemysł drzewno-papierniczy

kroma.com.pl domofony aco domofony wideofony płyty tarasowe

Jedną z gałęzi przemysłu w Polsce jest m.in.

przemysł drzewno-papierniczy, pośród którego wyróżniamy cztery jego rodzaje: przemysł tartaczny, płyt i sklejek, meblarski oraz celulozowo-papierniczy. Tartaki znajdują się głównie w małych miastach, na wsiach i obszarach leśnych w północnej i zachodniej Polsce.

Dostarczają one drewno do całego kraju oraz fabryk meblarskich. Z kolei zakłady wytwarzające płyty i sklejki cieszą się także sporym zainteresowaniem.

Zwłaszcza dwa ich rodzaje płyt pilśniowych i wiórowych. W Polsce produkowanych jest wiele mebli, z których ponad połowa wysyłana jest za granice naszego kraju, w szczególności do Niemiec.

Na terenie naszego państwa działa wiele fabryk meblowych, które należą do kapitału zagranicznego. Produkcja celulozy i papieru jest niezwykle opłacalna i budzi ona duże zainteresowanie zagranicznych inwestorów.

Duże zakłady papiernicze są położne głównie nad dużymi rzekami, z powodu zapotrzebowania dużej ilości wody przy ich produkcji. Tworzone są w nich takie produkty jak zeszyty, bloki czy papier na ksero.