Może oczyszczalnia drenażowa?

Zanim przejdziemy do zakupu odpowiedniej przydomowej oczyszczalni ścieków, powinniśmy się dokładnie upewnić, który jej model będzie dla nas odpowiedni. Może się wówczas okazać, że w naszym przypadku najlepiej sprawdzi się przydomowa Oczyszczalnia drenażowa do jej zamontowania niezbędne są jednak odpowiednie warunki gruntowe. Dlatego też, warto się dokładnie upewnić, czy faktycznie taka oczyszczalnia może być zamontowana na naszej posesji i z czym taka instalacja będzie się wiązać.

Mechanizmy działania

Warto wiedzieć, że przy tego typu oczyszczalni drenażowej, w pierwszej kolejności dochodzi do podczyszczenia w warunkach beztlenowych, co odbywa się w osadniku gnilnym.

W kolejnym etapie, będziemy mieli do czynienia z doczyszczaniem tlenowym dokonującym się poprzez złoża rozsączające. W tym przypadku należy zorganizować odpowiednie kruszywa, w które woda będzie mogła wsiąkać; a dodatkowo trzeba jeszcze zadbać o specjalne osadniki, które nie będą miały szwów, łączeń i spawów.

Niezbędne informacje

Jeżeli chodzi o montaż tego typu oczyszczalni drenażowych to musimy wiedzieć, że trzeba zachować odpowiednie wytyczne, aby wszystko mogło prawidłowo działać. Dlatego między drenażem rozsączającym a najwyższym poziomem wód gruntowych musi być przynajmniej 1,5 metra różnicy.

Dodatkowo, drenaż musi być oddalony o 30 metrów od studni, 3 metry od drzew i tyle samo od wjazdu na posesję i dróg. Sam osadnik gnilny powinien znajdować się jak najbliżej domu. Oczywiście w przypadku oczyszczalni drenażowej, tak samo jak w przypadku każdej innej, bardzo ważne jest to, aby dobrać wielkość do ilości użytkowników, bo ani za mała, ani za duża nie będą w prawidłowy sposób spełniały swojej roli. Oczyszczalnia drenażowa posiada wiele różnych zalet, jednak żeby mogła ona prawidłowo działać, musimy przede wszystkim dobrać ją odpowiednio do swoich potrzeb i zlokalizować we właściwym miejscu.

Przyda się do tego działka o dość sporej wielkości, bo wówczas wszystkie parametry będą mogły być zachowane w taki sposób, abyśmy mieli pewność, że wszystkie normy i niezbędne odległości mieszczą się w wyznaczonych wcześniej granicach. Dlatego też w przypadku jakicholwiek wątpliwości, warto skonsultować się ze specjalistą, aby dowiedzieć się czy tego typu oczyszczalnia drenażowa będzie dla nas odpowiednim rozwiązaniem.