Osad po kawie i herbacie

www.aboutmusic.com.pl http://eco-blysk.pl/mycie-okien-pila/ wdrażanie systemu haccp

Kawa i herbata są napojami, po które sięgamy przez cały rok nie tylko po to, aby zaspokoić pragnienie, ale także po to, aby delektować się przyjemnym aromatem i niepowtarzalnym smakiem. Jednakże są to także napoje, które ze względu na swoje substancje składowe mogą odbarwiać nasze kubki czy filiżanki.

Osad pozostawiany na naczyniach przez kawę czy herbate jest bardzo nieestetyczny oraz trudny do usunięcia. Bardzo często zmywarka nie jest w stanie pozbyć się tego typu zabrudzeń z naszych kubków i musimy robić to sami przy użyciu odpowiednich środków do mycia naczyń.

Jednakże istnieją też domowe sposoby na pozbycie się osadu po kawie czy herbacie z naczyń, które są równie skuteczne, aczkolwiek znacznie tańsze. Wystarczy bowiem przyrządzić pastę z sody oczyszczonej z odrobiną wody i za pomocą ściereczki pozbyć się zabrudzeń pozostawionych przez ciepłe napoje.

Nie ulega wątpliwości, że babcine sposoby na sprzątanie są niezastąpione, dlatego warto z nich czerpać, aby utrzymywać naczynia w czystości, bez użycia szkodliwych detergentów.