Pociągowa rewolucja

folia z tworzywa sztucznego Bamar Tech Konserwacja regałów

Kiedy na świecie pojawiły się pierwsze pociągi zaczęto je przede wszystkim wykorzystywać w zakładach przemysłowych i kopalniach. Początkowo napędzane były wyłącznie siłą zwierząt pociągowych lub siłą ludzką.

Dopiero wraz z udoskonalaniem pociągów pojazdy te zaczęły być wykorzystywane nie tylko do przewozów dóbr, ale i ludzi. Pierwsze pociągi były potężnymi, silnymi maszynami.

Lokomotywa mogła ciągnąć nawet do 100 wagonów. Początkowo były zasilane na parę, dopiero w roku 1985 uruchomiono pierwszą linię kolejową zasilaną elektrycznie.

Pojawiły się też pociągi poruszające się za pomocą trakcji spalinowych, a trzecia rewolucja przemysłowa dała ludziom pociągi lewitujące na poduszce magnetycznej. Wykorzystanie pociągu było przełomowym momentem dla transportu.

Pojazdy te były w stanie pokonywać nawet tysiące kilometrów i umożliwiały przewożenie dóbr niemal z jednego krańca świata na drugi. To przyczyniło się do rozwoju handlu, który napędzał przemysł i tak oto powstało swoiste perpetum mobile przemysłu.