Rozwój przemysłu w Europie

http://www.wostal.biz/skup-zlomu-chorzow.php nowe na chodnik płyty nowoczesne płyty chodnikowe chodnikowe płyty nowoczesne

Nierzadko mówi się, iż aktualnie żyjemy w erze postindustrialnej, w której nacisk kładzie się na ochronę środowiska i natury, a znacznie mniej na rozwój ekonomiczny.

Z tego właśnie powodu sporo przedsiębiorstw funkcjonujących w przemyśle jest zamykana bądź kierowana zagranicę.

Najczęściej są to Chiny, w których nie obowiązuje traktat z Kioto, ani restrykcyjne przepisy takie jak w krajach unii europejskiej.

Czy to oznacza, iż rozwój przemysłu w Europie nie jest możliwy? W żadnym wypadku nie należy sądzić, iż obecne działania polityków, a także przedsiębiorców będą utrzymywały się stale według ustalonego schematu.

Przede wszystkim przemysł się zmienia, a wykorzystywane do tej pory technologie za parę lat mogą zostać uznane za przestarzałe.

Trzeba także dodać, iż obecnie motorem napędowych rozwiniętych gospodarek jest przemysł wysokich technologii i to one wyznaczają nowoczesne trendy w przemyśle.

Ponadto część gałęzi gospodarki związanych z przemysłem nie powoduje znaczących szkód dla środowiska i mogą być nadal rozwijane.