Żelazo w przemyśle

Sachets packaging system http://ewpa-sklep.pl/category/czesci-zamienne-artykuly-elektryczne

Żelazo znane było ze swoich właściwości jeszcze wiele lat przed naszą erą. Czytając mitologię grecką co rusz natrafiamy na przedmioty wykonane właśnie z żelaza. Nie inaczej jest w naszych czasach, ponieważ bez żelaza wiele gałęzi przemysłu po prostu by nie istniało.

Skąd więc pochodzi ten cenny surowiec? Najwięcej ton wydobywa się w Azji, a także Australii i Ameryce Południowej. W Polsce także zidentyfikowano złoża żelaza w północno-wschodniej części kraju – niestety są one tak głęboko położone, że wydobycie ich niosłoby za sobą poważne skutki ekologiczne. Dlaczego przemysł nie mógłby funkcjonować bez żelaza? Ten szlachetny pierwiastek w połączeniu z węglem daje istotną dla człowieka i przemysłu stal.

To z niej wykonuje się konstrukcje, maszyny produkujące w zakładach przemysłowych a także środki transportu i wiele, wiele innych. Jak widać z żelaza nie tylko produkuje się dane rzeczy, ale i wykorzystuje się właśnie żelazo do samego procesu produkcji – poprzez budowę maszyn ze stali. Jest ciężkie, bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę – może być wykorzystane w niemal każdej gałęzi przemysłu.