Zubożałe ośrodki przemysłowe

płyta warstwowa cena profitechnik folia producent

Niestety, wiele jest w naszym kraju miast, dawnych ważnych ośrodków przemysłowych, które utraciły swoją pozycję i obecnie przeżywają potężny kryzys. Do tej grupy zaliczyć trzeba na przykład Pabianice, które przez długie dziesięciolecia były prężnie działającym ośrodkiem szwalniczym.

Pabianice to średniej wielkości miejscowość, która liczy sobie niecałe siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców. Znajduje się ona w województwie łódzkim i wchodzi w skład aglomeracji łódzkiej.

W okresie zaborów znakomicie rozwijał się tutaj przemysł włókienniczy i sukienniczy, co było zasługą, między innymi, rosyjskich władz. Uznały one, iż Pabianice są idealnym miejscem dla przemysłu szwalniczego i postanowiły zbudować tutaj spore manufaktury.

Potrzebni byli do tego nowi pracownicy, którzy zostali tutaj zwabieni poprzez różnego rodzaju udogodnienia administracyjne. Projekt rozbudowy miasta i uczynienia z niego potężnego ośrodka przemysłowego został zrealizowany.

Pabianice rozkwitały i rozwijały się bardzo prężnie, jednak na chwilę obecną tutejsza gospodarka jest w głębokim kryzysie.